O nas

Jesteśmy producentem wszelkiego rodzaju lin miękkich zarówno z włókien naturalnych jak i sztucznych.

Nasze liny znajdują zastosowanie w sportach wodnych i żeglarstwie jako liny cumownicze, kotwiczne i holownicze, oraz jako liny fałowe małych i średnich jachtów. W przemyśle, budownictwie i gospodarstwie domowym jako liny pomocnicze i robocze.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji lin zaowocowało takim zastosowaniem procesu technologicznego aby liny zawsze były najwyższej jakości i spełniały oczekiwania naszych klientów.
Wysoka jakość naszych produktów odzwierciedla się uznaniem wśród naszych klientów zarówno na rynku krajowym jak zagranicznym.

Zakład założony został w 1959r. jako warsztat powroźniczy przez Władysława Klimowicza.
Zaopatrywał Zakłady Kominiarskie, PZGS-y, WZGS-y, sklepy oraz Zakłady Przetwórstwa Mięsnego.

W 1989r. rozpoczęła się gruntowna modernizacja celem dostosowania procesu produkcji i różnorodności produkowanych wyrobów do potrzeb rynku.

W 2003r. przy zakładzie został otworzony sklep firmowy oferujący pełen asortyment lin i osprzęt żeglarski.

W 2005r. rozpoczęliśmy produkcję lin odbojowych (odbojnic), które nie tylko zastępują zwykłą listwę odbojową lecz także zdobią daną jednostkę pływającą nadając jej wyjątkowy charakter. Liny te wykonywane są w kostrukcji 4xB (Lina z Linek) z polipropylenu w średnicach od 20 do 90 mm w kolorach juty i czarnym.

Obecnie nasza produkcja to techniczne linki kręcone z konopi, juty, sizalu oraz polipropylenu w średnicach od 4 do 50 mm oraz techniczne linki plecione o różnej konstrukcji z włókien poliamidowych, poliestrowych, polipropylenowych w zakresie średnic od 1 do 20 mm.